TESTLERİMİZ

Alerji Deri Testleri

Deri prick testi, saman nezlesi, alerjik astım, atopik dermatit (egzama), besin alerjisi, arı ve ilaç alerjileri gibi durumların teşhisinde kullanılan ana tanısal alerji testlerinden biridir. Bu testler sayesinde polen, ev tozları, küf sporları, kedi-köpek tüyleri, yaban veya bal arısı alerjiniz olup olmadığını dakikalar içinde öğreneceksiniz. 

Allergos'ta, alerjinizin neden kaynaklandığına dair alerji deri testleri uygulanmaktadır. Bu test yaklaşık 25 dakika sürer ve sonuçları aynı gün sizinle paylaşılır. Deri prick testi, danışmanlarımızın kliniklerde kullandığı önemli bir tanı aracıdır.  Test, ticari olarak üretilen alerjen özütleriyle (çimen, ağaç, yabani ot polenleri, kedi, köpek, ev tozu akarları, küf, gıda, arı venomu vb.) gerçekleştirilir. Allergos'ta olabildiğince geniş ürün yelpazesi ile deri testlerinizi gerçekleştiriyor ve soruna neden olan alerjenleri başarı ile saptıyoruz. 

Deri prick testi, taze veya pişmiş yiyeceklerle (meyve, kuruyemiş, sebze vb.) yapıldığında prick to prick testi olarak adlandırılır. Bazen gıda alerjisinden şüphelenildiğinde her iki test aynı anda yapılır. (Bazı yiyeceklere alerjiden şüpheleniyorsanız, bunları yanınızda tek tek getirmenizi isteyebilir, ya da bunları sizler için biz temin edebiliriz). Deri prick testi çok güvenlidir ve yetişkinlerde, çocuklarda ve hatta çok küçük bebeklerde bile yapılabilir. 

Ayrıca, Allergos'ta birlikte çalıştığımız laboratuvarlarımıza bir numune göndererek kan örneklerinden  -çoklu alerjen taraması-  yapan tanı yöntemlerinden de yararlanıyoruz. Böylece alerjinizi teşhis etmek için gerek kan gerekse cilt prick testi kullanarak en uygun tanıya ulaşıyoruz.