Allergos Alerji Kliniğinde burun tıkanıklığı, burun akıntısı ve diğer mevsimsel alerji semptomlarından muzdarip her yaş grubundan hastalar için nazal alerji tedavisi hizmeti sunulmaktadır.

Alerjik rinit, toplumun % 20 – 40’ını etkileyen yaygın bir solunum yolu hastalığıdır. Alerjik rinit sadece burun, boğaz, sinüsler ve gözleri olumsuz etkileyen bir rahatsızlık değildir. Uyku sorunları, kulak sorunları / işitme kaybı ve öğrenme güçlükleri, okul ve işyerinde oraya çıkan yakınmalar nedeniyle hayat kalitesinde bozulma sıklıkla alerjik rinit seyrinde sık görülen sorunlardır.  Alerjik rinit polenlere veya küf sporlarına bağlı  mevsimsel özellik taşıyabileceği gibi, ev tozu akarları, kedi, köpek tüyleri ya da hamamböceği gibi  alerjenlerle yıl boyu da devam edebilir. Olguların büyük bir kısmında yıl boyu rinite mevsimsel artış da eşlik etmektedir. Burun yakınmaları bulunan olguların yaklaşık yarısında sebep alerjik olmayabilir. Bu iki durumun ayırt edilmesinde uygun alerjenlerle alerji testlerinin yapılması önerilmektedir. 

Allergos Alerji Kliniğinde alerjik rinitin takibinde, çocuk hastalar için çocuk alerji uzmanımız, erişkin hastalar için erişkin alerji uzmanımız gözetiminde en güncel tanı ve tedavi teknikleri kullanılmaktadır. Teşhis, ağrısız cilt testi ve / veya kan testi kullanılarak gerçekleştirilir. Uygun hastalarda, kişiye özel ve etkinliği yüksek alerjen immünoterapisini (AİT-alerji aşısı) içerebilen tedavi planı geliştirilir. AİT ile alerji semptomlarında uzun vadeli bir düzelme ve potansiyel olarak kalıcı bir rahatlamaya sağlanır. Bu konuda detaylı yardım için lütfen randevu alınız.

Alerjenlere karşı savaşan bir kalkan oluşturarak hastaların yaşam kalitesini arttırır