Allergos Alerji Kliniğinde uzmanlarımız hem yetişkin hem de pediatrik astım hastalarına astım değerlendirmesi ve tedavisi imkanı sunmaktadır. Uzmanlarımız astımınızın sadece dikkatli bir şekilde değerlendirilmesini yapmakla kalmayacak, aynı zamanda sizi hızla rahatlatacak bir astım tedavisi önerecek, sizinle birlikte astımınızı kötüleştiren nedenlerini tek tek gözden geçirerek, size uygun bir astım planı önereceklerdir. 

Astım, akciğerlerin ve hava yolunun kronik bir hastalığıdır. Astımın ayırt edici özellikleri, kronik iltihaplanma ve solunum yollarının daralmasıdır ve bu da ataklar halinde hırıltı, göğüste sıkışma hiss, öksürük  ve nefes darlığına yol açar. Başlangıçta bu etkiler tersine çevrilebilir, ancak iltihap ilerledikçe hava yolu duvarlarının kalınlaşmasına bağlı daralma kalıcı hale gelebilir ve kronik nefes darlığı ile sonuçlanabilir. Bu nedenle astımın erken tanınması ve uygun şekilde tedavi ve takibi büyük önem taşır. Astım oldukça sık görülür ve hastaların yaklaşık üçte birini çocuk hastalar oluşturur. Alerjenler, hava kirliliği, sigara dumanı, keskin kokular, iritan kimyasallar, barometrik değişiklikler, soğuk hava, solunum yolu enfeksiyonları, egzersiz astım semptomlarını tetikleyebilir. Bazı hastalar üzüldüklerinde, bazılarıysa kahkaha ile gülerken astımın tetiklendiğini bilirler. Bu tür tetikleyicilerin tanınması, erken teşhis ve astım tedavisi, yaşamları değiştirebilir ve hastaların normal, semptomsuz bir yaşam sürmesine izin verir. Astımı olduğu halde uygun yaklaşım ve tedavi ile olimpiyat madalyası kazanmış pek çok ünlü sporcu bulunmaktadır. Allergos Alerji Kliniğinde modern tıptaki en son gelişmeler yılların deneyimiyle birlikte astım hastalarının hizmetine sunulmaktadır. 

Bu çok yönlü yaklaşım, solunum fonksiyon testini, alerjen tetikleyicilerin tespitini ve her hasta için kişiselleştirilmiş bir astım önleme ve yönetim planının geliştirilmesini içeren karmaşık faktörlerin analizini içerir. Kişiye özel hazırlanmış tedavi planınız, ilaçlar, günlük ve / veya kurtarma inhalerleri, evde günlük solunum ölçümleri ile kendi kendine izleme (Tepe Akım Hızı Ölçer) ve uygun durumlarda alerjen immünoterapisini içerebilir.

Allergos Alerji Kliniğinde alerji ve astım tedavisinde her zaman en son gelişmelere ayak uyduruyoruz. Astım tedavisinde yakın zaman önce yerini alan biyolojik astım ilaçlarından  Xolair (Omalizumab) ve Nucala (Mepolizumab)’yı, uygun şartları sağlayan hastaların tedavilerine bir seçenek olarak sunuyoruz. 

Allergos Alerji Kliniğinde uzmanlarının yardımıyla, astımınızın uzmanı olacak ve normal bir yaşam sürdüreceksiniz.

Alerjik astım tedavisi hastaların nefes alışverişini özgürce gerçekleştirmelerini sağlamaktadır